Broneeri nõustamine

Kuidas kujundada pere vajadustega arvestav elutuba

Enamasti veedavad inimesed enim ärkveloleku ajast kodus just elutoas. Siin veedame aega perega, lõõgastume, vaatame telekat ja võõrustame külalisi. Lisaks kvaliteetse ja vastupidava diivani valimisele tuleks kindlasti kaaluda, millised teised mööbliesemed peaks elutoas olema.

Mida elutoa sisustamisel silmas pidada?

Elutoamööbli valik sõltub mitmetest aspektidest – aitame mõned neist välja tuua, et teha su kodu planeerimine lihtsamaks.

Raamatute paigutamine

Suuremal raamatute armastajal on raamaturiiul kindlasti kohe mõttes, kui kodu planeerimine käsil. Kui aga nii suur raamatusõber ei ole, siis tasub sellele eraldi tähelepanu juhtida. Raamatuid on vast ikka igas peres ja neid tekib ka jooksvalt juurde, on ju need ideaalsed kingitused sünnipäevadeks või jõuludeks. Esiteks tuleb mõelda, kas soovid raamaturiiulit elutuppa? Või äkki on elamises eraldi töötuba, kuhu raamaturiiulid paremini sobiks? Kas on soov raamatuid eksponeerida avatud riiulil või pigem need kapiuste taha panna? Või siis hoopis kombo kahest - midagi avatud riiulisse ja midagi uste taha?

Nõude hoiustamine

Kui elutuba on ühendatud köögiga, kus on lisaks ka söögilaud ja -toolid, siis võib tihtipeale olla elutoas ka nõude hoiustamise vajadus. Siis tulekski kaaluda kummuti või kapi paigaldamist elutuppa, kus saab ka nõusid hoiustada. Lisaks ka klaasid - kas nende jaoks võiks olla mõni kapiosa avatud või näiteks hoopis klaasustega, et imelised nõud saaksid välja paista? Üldiselt mõjuvad klaasist vitriinkapid väga mõnusalt ja muudavad toa hubasemaks. Lisada võib ka LED-valgustuse kapi sisse, mis annab tuppa mõnusat tagasihoidlikku valgust.

Koht mänguasjadele

Kui peres on lapsed ja pere veedab palju aega koos elutoas, kus lapsed tahavad koos vanematega aega veeta, siis on paratamatu, et ka mänguasjad elutuppa satuvad. Siin tasuks läbi mõelda, kuidas saaks paigutada mänguasjad elutuppa nii, et lapsed need kergelt ja ohutult kätte saaksid, kuid võimalusel saaks toa kiiresti korrastada mänguasja-vabaks. Võibolla tasub mõne kummuti osa jätta mänguasjadele või tellida tuppa hoopis diivaniga kokkusobiv tumba, mille sisse saab mänguasju paigutada. 

Taimed elutoas

Kui peres on taimesõbrad, siis tasub korra mööbli valikul ka sellele mõelda, et kuhu oma taimi saab paigutada. Kuna paljud taimed vajad rohkem valgust, siis tasub mõelda, kas nende jaoks soovitakse tuppa eraldi taimeriiulid tekitada või peaks mööbli asetama selliselt, et saab taime panna näiteks akna lähedale kapi peale. 

Kunsti eksponeerimine kodus

Kui peres on juba olemas kunsti, mida seinale riputada või kummuti peale panna, siis tasub see enne mööbli valikut läbi mõelda. Muidu võib juhtuda, et lõpuks on kõik kunsti eksponeerimiseks sobivad seinad kõrgeid kappe või raamaturiiuleid täis ja kunsti jaoks õiget kohta ei leiagi. Niisamuti on vaaside, kujude ja muude selliste esemetega. Kui meeldib, et kodus on väljas kaunistused, siis tasub mööbli osas valida pigem rohkem avatud riiuleid ja kummuteid, mille peale asju panna ja vähem täispikkuses maast laeni suletud kappe. 

Vahelduse vajadus

Kui asjad on läbi mõeldud, siis tasub mõelda ka koduste inimeste peale 🙂 Kui te pigem ei soovi iga natukese aja tagant mööblit vahetada ja mööbli asukohta muuta, siis võib valida püsivamaid lahendusi, mis seina peale kinnitamist vajavad. Kui aga peres on keegi, kellele meeldib sageli tuba ümber vahetada, siis on mõistlik kõik mööbel hoida põrandal, et nende asukohti saaks mugavalt muuta. Viimasel juhul tasub ka mööbliesemete mõõtudesse pisut ettevaatlikumalt ja paindlikumalt suhtuda. 

Mööbli valimine

Kui kõik ülaltoodud vajadused on läbi mõeldud, siis tasub hakata mõtlema konkreetselt elutoa mööbli ja sisustuse peale. Suhteliselt tavaline elutoa mööbli valik hõlmab lisaks diivanile enamasti diivanilauda, telerialust, kummutit ja raamaturiiulit.

Diivanilaua valimine

Diivanilaua puhul tasub läbi mõelda, mis funktsiooni hakkab see kodus täitma. Kas seal peaks saama külalistele toitu serveerida, kas lapsed võiksid seal joonistada või on see pigem mõeldud üksiku kohvitassi hoidmiseks. Kas sel peaks olema all avatud riiul, kuhu saab asju panna, või siis pigem mitte, et kõik oleks pidevalt puhas ja korras. Võibolla tasub üldse võtta jätkuvalt populaarne erinevates kõrgustes mitme laua kombo, mida saab vajadusel eraldi kasutada erinevates kohtades. Või pole kodus üldse diivanilauda vaja?

TV-aluse paigaldamise võimalused

Telerialuse puhul on võimalik valida kas madal põrandale asetatav kapp, seinale kinnituv kapp-riiul, tervet seina kattev sektsioonkapp koos telerikohaga või paneel paari kapi ja/või riiuliga. Need on kõik Alexanto mööblisalongi erinevates kollektsioonides erinevates viimistlustes olemas, et sobituda ideaalselt muu elutoamööbliga.

Raamaturiiulite lahendused

Raamaturiiulite valik on samuti mitmekülgne – tasub silmas pidada, et avatud riiulis seisvatele raamatutele ja nende vahedesse koguneb palju tolmu. Kui raamatuid on palju ja pelgad tolmu tekkimist, siis väga ilus ja trendikas lahendus on klaasiga vitriinkapid - raamatud on küll nähtaval tuba kaunistamas, kuid ei ole tolmumuret. Tihtipeale on raamaturiiulid ja kapiosa ka omavahel ühendatud - ka meie Febal Casa valikus on suuri sektsioonkappe, millel on erinevad osad, nagu avatud riiulid, baarikapp, töölaud jms. Siin tasub lähtuda toa suurusest ja võimalustest ja muidugi maitsest. 

Kuidas elutoa sisustamist alustada?

Kui tundub, et valik on liiga suur ja mõtteid sai liiga palju, siis aitame sind Alexanto mööblisalongis heal meelel. Meie salongi disainerid aitavad sul kõik aspektid läbi mõelda ja valida sul just sinu koju ja sinu vajadustele sobiva mööbli. Enne mööbli tellimist saad ka näha oma kodu tulevast lahendust 3D-versioonis ja vaadata, kuidas hakkab tuba täpselt välja nägema. Pane aeg kinni meie disaineri juures kohe siin lehe all. 

Broneeri tasuta personaalne nõustamine

Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Veel postitusi

    arrow-down