Broneeri nõustamine

Milliseid trende toob 2024. aasta sisekujunduses?

Iga uus aasta toob kaasa uusi suundi ja ideid, mis kujundavad meie eluruumide ilmet ja atmosfääri. Toome siin välja mõned mõned sisekujunduse trendid, mida toob uus 2024. aasta.

Loo looduslähedane ja roheline keskkond

Loodus ja loodusega ühenduses olemine on jätkuvalt trendikas. Lisaks esteetilisele ilule mõjutab loodus ja selle lähedus meie heaolu sügavamalt. Rohelise keskkonna mõju meie vaimsele tervisele on oluline: taimede lähedus aitab vähendada stressi ning loob rahustava ja tasakaalustava atmosfääri. 

Looduslike materjalide nagu puidu ja kivi kasutamine sisustuses mitte ainult ei loo looduslähedast õhkkonda, vaid võib aidata ka suurendada meie üldist heaolu ja rahulolu oma kodukeskkonnas.

Ajatu elegants on alati moes

Traditsioonilised detailid ja materjalid, mis loovad elegantse ja klassikalise atmosfääri, on endiselt populaarsed paljude kodude kujunduses. Mitmed trendid tulevad ja lähevad, kuid ajatu klassikalise stiili valimine kodukujunduses on üks lihtsamaid viise, kuidas tagada, et kodu on kauakestev, et ei pea pidevalt kodu ümber kujundama.

Ajatu stiili valimine ei pea muidugi tähendama kokkuhoidu mugavuse ja funktsionaalsuse pealt - näiteks köögi puhul võib köögikompleks väliselt olla traditsiooniline, kuid pindade all ja taga on olemas kõik mugavused - ruumisäästlikud, kvaliteetsed ja tehnilised võimalused, mis suurendavad köögi kasutusmugavust.

Mustritest löövad laineid kalasaba ja ribilisus

Uuel aastal tuleb kodukujunduses taas moodi kalasabamuster. See lisab ruumile visuaalset põnevust ja elegantsi ning seda võib kohata nii põrandakatetel kui ka teistes sisekujunduselementides.

Eelmisest aastast sai alguse ribiliste pindade võidukäik ja see kandub ka uude aastasse. Ribilisi detaile kasutatakse kodu erinevates osades, rõhutades kõike alates köögisaartest ja vannitoa tualettlauakestest kuni elutoamööblini. Ribilisus lisab ruumidele visuaalset tekstuuri ja põnevust.

Soojad neutraalsed toonid koos erksa aktsendiga

Üldises kodukujunduses on juba eelmisest aastast liigutud jahedate hallide ja valgete asemel soojemate neutraalsete toonide suunas – beežid, rikkalikud pruunid, kreemjad murtud valged. Need loovad ruumis rahulikuma ja kutsuvama atmosfääri.

Aeglaselt on interjööridesse tagasi hiilimas roosa. Dulux on 2024. aasta värviks valinud õrna roosaka tooni Sweet Embrace™ – lahke, õrn toon, mis toob meie ellu positiivsuse tunde. Roosa tooni ilmumine on seotud ka Barbie filmi populaarsusega. Kuid tegelikkuses on lähenemine palju mõõdukam, eelistatakse vaikset õrna roosat, looduslikku savi või punakat lillakat varjundit.

Pantone valis 2024. aasta värviks virsikuroosa tooni Peach Fuzz, mis peegeldab meie soovi kanda hoolt enda ja teise eest. Valitud virsikutoon on sametiselt õrn, mis rikastab meelt, keha ja hinge.

Kui üldmuljes valitsevad neutraalsed ja õrnad toonid, siis siiski otsivad inimesed rohkem lõbu ja soovivad väljendada oma isiksust läbi mõne silmapaistva mööblieseme. 2024. aasta saab olema aeg, mil varasemast enam särab aktsentmööbel – olgu selleks siis punaseks värvitud puidust söögilaud või erksa mustriga aktsenttool. 

Üha enam siniseid toone kodudisainis 

Sinine on üks neist värvitoonidest, mis tänu looduses esinemisele kunagi populaarsust ei kaota. 

Olenemata sellest, kas see on inspireeritud taevast või sügavast veevärvist, esitletakse tuleval aastal järjest rohkem erinevaid siniseid värve nii sisustuses kui ka dekoratiivsetes elementides. See trend toob esile loodusläheduse ja heaolu seose ning võimaldab valgusel, värskusel ja seiklusel interjööris esile pääseda.

Värvide valik ulatub rahustavatest sügavatest sinistest kuni ergastavate teemantsiniste ja roheliste varjunditeni, pakkudes mitmekesisust ja mängulisust sisekujunduses. 

Eksperimenteerimiseks mõeldud majapidamisruumid

Eriti laste ja lemmikloomadega perede jaoks muutuvad üha enam populaarsemaks funktsionaalsed ruumilahendused, mis ühendavad pesu- ja poriruumid. 

Kui varasemalt olid majapidamisruumid kohad, kuhu vajaminev tehnika ja hoiustamisruumid lihtsalt ära pandi, liigselt nende disainile mõtlemata, siis uuel aastal muutub selle ruumi disain täielikult. 

Kuna majapidamisruum on tavaliselt väike, siis saab siin mõnusalt eksperimenteerida värvide ja mustritega, paigutada plaate erinevatel viisidel või kasutada mängulisi tapeete.

Uueks trendiks on ühe-seina köök

Väikesed köögid vajavad alati põhjalikku planeerimist, kuid ühe-seina köök nõuab tõelist leidlikkust. Selline kompaktne planeering nõuab tõelist tasakaalu panipaikade mahutavuse, funktsionaalsuse ja liikumise vahel. 

Võib tekkida kiusatus paigaldada terve rida kappe, kuid selline lahendus muutub kergesti domineerivaks. Ühe-seina köögi puhul pakuvad avatud riiulid visuaalse pausi ja annavad võimaluse ruumi kaunistamiseks, olles väljapaistvaks elemendiks muidu funktsionaalses ruumis.

Diivanikuju peegeldab diivani funktsiooni muutust

Uus diivanikuju viitab tõelisele mugavusele ja lõõgastumisele - seljatoed on madalamaks muutunud, samuti ka käetoed. Samuti on padjad muutunud üha pehmemaks ja mugavamaks. 

Kõige populaarsemaks on muutunud nurgadiivanid ja L-kujulised lamamisosaga diivanid. Palju eelistatakse ka mooduldiivaneid, mille osade järjestust on võimalik ise muuta, peegeldades meie pidevalt muutuvat elustiili.

Need trendid annavad aimu sellest, millised võivad välja näha kodud 2024. aastal. Olgu tegu väikeste detailide või suuremate muutustega, sellised trendid pakuvad inspiratsiooni ja võimalusi kodu kaunimaks ja hubasemaks, kuid ka funktsionaalsemaks muutmiseks. 

Kui endal jääb kodukujunduses ideid puudu, siis tule meie Alexanto salongi Järve 2 ja aitame Sul luua mõnusa, just Sinu moodi kodu.

Broneeri tasuta personaalne nõustamine

Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Veel postitusi

    arrow-down