Broneeri nõustamine

Köögimaailma uued trendid 2024. aastal

Uus aasta toob endaga köögimaailmas kaasa mitmeid põnevaid muutusi, mis muudavad köögi mitte ainult toiduvalmistamise paigaks, vaid ka stiilseks ja funktsionaalseks ruumiks. Kui oled köögiarmastaja või planeerid köögi uuendamist, siis oled õiges kohas. Astume sisse köögimaailma, kus värvid, materjalid ja nutikad lahendused moodustavad täiusliku sümbioosi, viies köögikujunduse uuele tasemele. Tutvu 2024. aasta köögimööbli tipptrendidega ja lase inspiratsioonil voolata läbi oma köögi!

Valitsevad soe minimalism, tööstuslik ja neoklassikaline stiil

Trendide maastikul on aastal 2024 selgelt tajutav soe minimalism, mis muudab köögiruumi hubaseks oaasiks, kus peamine tähelepanu on pööratud värvidele ja materjalidele. Beežid, helehallid ja erinevad pruunid varjundid moodustavad selle trendi tuumiku, luues rahuliku ja sooja atmosfääri. Looduslikud materjalid ning soojad puidutoonid toovad esile minimalismi pehme külje, andes köögile rahu ja turvatunde. Febal Casa Origina seeria on suurepärane näide sellest trendist, pakkudes laias valikus sobivaid toone ja looduslähedasi materjale.

Teiseks oluliseks suunaks on jätkuvalt tööstuslik stiil, kus betoon, kivi ja metall loovad tugeva visuaalse mulje. Tööstuslikku karmust tasakaalustavad naturaalsed puidud, mis toovad kööki hubasust ja rahulikku atmosfääri. Febal Casa Aria seeria on suurepärane valik tööstusliku stiili armastajatele, kus metalsed riiulid ja elemendid muudavad lahenduse vähem rangeks ning melamiinist kapiuksed lisavad tekstuuri ja pehmust.

2024. aastal saavutab neoklassikaline stiil köögikujunduses täieõigusliku populaarsuse tipu, tuues endaga kaasa elegantse õhkkonna, ajatu arhitektuuri ja luksusliku kaasaegse disaini. Neoklassikalise stiili interjöörid kiirgavad rahu ja harmooniat, põhinedes neutraalsetel ja rahulikel värvitoonidel nagu valge, pruun ja beež. Aktsentidena võib esile tõsta ka heledaid värve, näiteks sinist või musta.

Neoklassikalise stiili võtmeelementideks on sirged jooned, sümmeetrilised vormid ja elegantsed detailid, mis loovad luksusliku tunde. Febal Casa Class seeria, saadaval Alexanto salongis, on suurepärane näide neoklassikalise stiili sümbioosist kaasaegsete ja klassikaliste elementide vahel. Kollektsioon põhineb raamitud ustel, tuues esile peenust ja elegantset disaini köögiruumis.

  Köögis uued materjalid: satineeritud ja ribiline klaas

  Köögimööbli viimaseks sõnaks aastal 2024 on kasutada keraamilisi pindu, satineeritud klaasi ning tekstuurseid klaase, tuues sellega mööblilahendustesse uue mõõtme. Meie salongis avaneb nüüd võimalus kujundada kööki innovaatilise alumiiniumraamiga, mis on mitte ainult kerge, vaid ka vastupidav lahendus, mis teenib sind aastaid. Origina kollektsioonis saab aluminiumraamile lisada nii elegantseid värvitud satineeritud sügavmatt klaase kui ka läikivaid klaase ja ribilist klaasi, andes sulle võimaluse luua köögimööbel, mis rõhutab nii esteetikat kui ka funktsionaalsust.

  Köögis alumiiniumraami kasutamine pakub innovaatilist lahendust, võimaldades keraamilisi pindu integreerida kapi fassaadidesse ja avades seeläbi köögi kujundamisel uusi imelisi võimalusi. Monokroomsed interjöörid on üha enam populaarsust kogumas, ning tänu meie salongis pakutavale alumiiniumraamile, millele on kinnitatud keraamilised fassaadid, saab luua köögi, kus kapi fassaadid on valmistatud samast kunstkivist kui tööpind. See ainulaadne lähenemine annab köögile ühtse ja kaasaegse välimuse, luues samal ajal harmoonilise terviku keraamiliste pindade ja alumiiniumraami elegantse kombinatsiooniga.

  Värvilahendusest vali monokroomsus ja sügavmatt

  Varem on meie salongis pakutud Febal Casa ja Colombini Casa köögimööbel sageli esile tõstnud mitme tooni, mustri või viimistlusega lahendusi. Siiski on uusim Origina kollektsioon suundunud monokroomsema suuna poole. Kuigi võib esineda üksikuid teise värvi aktsente, liigub trend selgelt ühetoonilise köögi suunas. Monokroomsus on saanud peamiseks fookuseks, tuues esile minimalistliku elegantsi ja luues köögiruumi, kus ühtsus ja selgus on peamised disainiprintsiibid.

  Hetkel on sügavmatt toon saavutanud mööblimaailmas erakordse populaarsuse. Seda efekti kõige paremini saavutatakse melamiiniga, millele lisatakse täiendav lakikiht, pakkudes pehmust ja sügavmati viimistlust. Alternatiivina võib sügavmati tooni saavutada ka Fenix NTM materjaliga, mille pinnakihil kasutatakse nanoehnoloogiat. See tehnoloogia tagab, et pind on siidiselt pehme ja mati viimistlusega. Fenix NTM on mitte ainult kergesti puhastatav, vaid ka antibakteriaalne ja kulumiskindel, muutes selle ideaalseks valikuks nõudlikumates keskkondades.

  Köögi tagapaneelid valgustatud ja riiulitega

  Febal Casa uue Origina kollektsiooni raames on tutvustatud innovaatilist lähenemist köögi tagapaneelidele - klaasist pind, millele saab kinnitada erinevaid elemente magnetiga, nagu riiulid, maitseained ja köögitarvikud. See võimaldab neid elemente lihtsalt ja paindlikult paigutada, lisada või eemaldada vastavalt vajadusele, muutes kapi ülemise frondi ja alumiste kappide vahelise osa eriti funktsionaalseks ja isikupäraseks. Lisaks on uues kollektsioonis loodud ka valgustatud magnetilised tagapaneelid, luues imelise lahenduse, mis ühendab innovatsiooni, disaini ja meisterliku töö tulemused.

  Köögivalamu tasapinnaga samast materjalist

  Köögivalamute osas jätkub trend kivimaterjalide kasutamisel, luues sellega ühtse lahenduse koos töötasapinnaga. Kivist valamud pakuvad mitte ainult visuaalset ühtsust, vaid tagavad ka vastupidavuse ja funktsionaalsuse, mis muudab need populaarseks valikuks. Samasugune harmooniline stiil tekib, kui köögivalamu materjal sobib kokku töötasapinna materjaliga, luues tervikliku ja kaasaegse välimuse.

  Segistite valdkonnas toob uuenduslikkust segistite lisavõimalus - segistid, mis suudavad vett keeta. See tähendab, et pole enam vajadust eraldi veekeetja järele, kuna segisti saab hakkama ka keeva vee valmistamisega. See mitte ainult ei säästa ruumi köögis, vaid muudab ka vee soojendamise protsessi kiiremaks ja mugavamaks. See tehnoloogiline uuendus pakub efektiivsust ja mugavust köögis, muutes igapäevaelu sujuvamaks.

  Tehnika võiks pigem peidus olla

  Köögimaailmas toob uuenduslikkust trend, kus köök "peidetakse" kapiuste taha, luues kodus ühtse ja minimalistliku keskkonna. Selle lähenemisviisi abil on võimalik kõik soovitud köögiosad paigutada kapiuste taha, kasutades selleks kappe, mille uksed on varustatud spetsiaalsete käivate ustega (pocket doors). Köögi aktiivsel kasutamisel, näiteks toiduvalmistamise ajal, saab uksed avada ja viia need praktiliselt kapi sisse, tagades, et need ei võta ruumi. See lahendus sobib eriti hästi avatud köök-elutoaga kodudesse, kus soovitakse luua võimalikult puhast üldmuljet.

  Tehnikavaldkonnas on eelistatud integreeritud tehnikalahendused, et säilitada ühtne stiil ja minimalistlik üldmulje köögis. Juhul kui eelistatakse mõnda tehnikaelementi esile tõsta, valitakse tavaliselt silmapaistev külmkapp või õhupuhasti, mis toimib aktsendina. Väiksemad kohvimasinad ja muud seadmed võivad olla peidus, võimaldades nende lihtsat ligipääsu ja kasutamist tänu mainitud pocket doors süsteemile. See loob köögiruumis puhta ja korrastatud välimuse, järgides minimalistliku disaini põhimõtteid.

  Kui tunned, et kogu selle info hulgaga orienteerumine muutub keeruliseks, siis oleme valmis aitama! Võta meiega ühendust ja lepime kokku aja meie salongis. Meie disainerid on valmis aitama sul kujundada just sinu koju sobiva köögi. Ootame sind meie salongis aadressil Järve 2 Tallinnas.

  Broneeri tasuta personaalne nõustamine

  Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

  Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

 1. Veel postitusi

  arrow-down