Broneeri nõustamine

Jätkusuutlik mööbel teeb ilma: kuidas mööblivalikuga päästa planeet

Ei ole ilmselt üllatus, et inimesed teevad järjest rohkem valikuid oma elu keskkonnasõbralikumaks korraldamiseks. See suundumus ei piirdu ainult auto-, toidu- ja moetööstusega, vaid on muutmas ka mööblitööstust.

Inimesed oskavad üha enam küsida jätkusuutlikult toodetud ja formaaldehüüdivabadest materjalidest mööblit. Üha rohkem tarbijaid mõistab, et kvaliteetse mööbli valimine ei ole ainult esteetika küsimus, vaid see on teadlik valik, mis mõjutab keskkonda. Nii on jätkusuutlikkus saanud ka mööblitööstuses murranguliseks teemaks ning muutunud suurte tootjate jaoks äärmiselt oluliseks.

Kõrgem kvaliteet tähendab vähem jäätmeid

Üks keskkonnasõbraliku mööbli olulisemaid aspekte on selle vastupidavus. Korralikult valmistatud mööbel kestab aastaid, vähendades vajadust sagedaste väljavahetuste järele. See tähendab vähem jäätmeid ja kergemat koormust loodusele. 

Nii on Alexanto mööblisalongis pakutav Febal Casa lisaks tipptasemel kvaliteedistandarditele teadlikult otsustanud disainis lähtuda ajatumast stiilist – nii on toodetel pikem elutsükkel, mis samuti võimaldab vähendada jäätmeid.

Küsi tootjalt materjalide sertifikaate

Formaaldehüüd, mis on olnud mööblitööstuses väga levinud, on keemiline ühend, mis on keskkonnavaenulik ja millega pikaajaline kokkupuude võib tekitada terviseprobleeme nagu allergilised reaktsioonid ja hingamisteede ärritus. Seega, kasutades mööbli valmistamisel formaaldehüüdivabu materjale, väheneb inimeste kokkupuude kahjulike ainetega ja tõenäosus võimalikele negatiivsetele mõjudele.

Keskkonnasõbralikud materjalid, millel on asjakohaseid sertifikaadid, tagavad, et nende kasutamine ei kahjusta keskkonda ega inimeste tervist. Need materjalid on formaaldehüüdivabad, tõhustades nii looduse kui inimeste heaolu. Febal Casa mööblil on olemas vastavad sertifikaadid, mis kinnitavad, et toodetud mööbel on ohutu.

Jäägid ringlusse

Keskkonnateadlikud mööblitootjad suunavad kogu tootmisjäägid ringlusse. See tähendab vähem raiskamist ja rohkem ressursside säästmist. Ringlussevõtmise protsesside rakendamine vähendab oluliselt jäätmete hulka tehastes ning toetab jätkusuutlikku elustiili. 

Nii kasutab näiteks Febal Casa mööbli tootmisel tarbimiseelset ja -järgset puitu, andes uue elu materjalidele läbi iseenesliku ringmajanduse, mõjutamata olemasolevaid metsi.

Siinkohal on tähtis ka mõista, et suurimad säästud tulenevad tootmisprotsessist endast, millele aitab kaasa moodne, efektiivne ja automatiseeritud tootmine.

Keskkonnahoid on igaühe valiku küsimus

Mida vähem on vaja toota uut mööblit, seda paremini saame loodust säilitada. Seega, investeerides kvaliteetsesse ja ajatusse mööblisse pikemaks perioodiks ja mitte valides korduvalt odavamana tunduvaid alternatiive, annad olulise panuse looduse hoidmisesse.

Lisaks saad tarbijana teha teadliku otsuse, valides oma kodu jaoks mööbli tootjalt, mille tööprotsessid on võimalikult moodsad, efektiivsed ja jätkusuutlikud, kus kasutatakse ohutuid materjale ja rakendatakse taaskasutatust.

Keskkonnasõbralik mööbel ei ole lihtsalt mööduv trend – see on teadlik valik, mis kujundab meie tulevikku ja keskkonda ning püüab luua puhtamat ja tervemat maailma. Astu läbi Alexanto salongist, kus saame lähemalt tutvustada Febal Casa jätkusuutlikku tootmist ja valida välja sinu kodu jaoks keskkonna- ja inimsõbralik mööbel.

Veel tegevusi, mida Febal Casa järgib oma tegemistes ja tootmises, on kirjas ka SIIN.

Broneeri tasuta personaalne nõustamine

Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Veel postitusi

    arrow-down