Broneeri nõustamine

Nüansid, mida jälgida oma koju diivani valimisel

Diivan on sageli elutoa süda, sest see kutsub pärast pikka päeva lõõgastuma. Diivan võib olla ruumi keskpunktiks, lisada interjöörile stiili ja elegantsi ning luua hubasust ja mugavust. Arvestades, kui palju aega me ööpäevas diivanil veedame, siis on oluline, et diivan oleks vastupidav, kvaliteetne ja mugav. Vaatame, kuidas sobiv diivan valida.

Mõtle läbi oma koju sobiva diivani kuju ja mõõt

Enne diivani ostmist peaks kindlasti teadma, millise suurusega diivan sobib sinu elutuppa. Mõõda ruum hoolikalt. Vaata, millisesse kohta diivan ruumis võiks sobida ja võta arvesse ka muid mööbliesemeid, mis selles ruumis juba on või mida plaanid lisada. Näiteks kui soovid diivanil istudes televiisorit vaadata, siis kindlasti mõtle, kas diivani vastasseina sobib ja mahub soovitud suurusega televiisor. Kindlasti peab diivani mõõdu puhul arvestama ka pere suurusega, et ikka kogu pere mõnusalt diivani peale ära mahuks.

Lisaks diivani mõõtudele peab ka läbi mõtlema, mis kujuga diivanit soovid. Eestis on väga populaarsed nurgadiivanid, mis pakuvad mugavat võimalust ka pikutamiseks. Kui aga see tuppa ei peaks sobima, aga pikutamissoov ikka on, siis võib kaaluda ka diivani ja tumba kombinatsiooni, millest tumba pakub vajadusel ka lisaistekohta. 

Febal Casa valikus pakutavad diivanid on enamasti mooduldiivanid, mistõttu on võimalik sobivatest moodulitest panna kokku just sinu kodu mõõtudele ja soovitud kujule vastav diivan.

Diivanvoodi, kus päriselt on hea magada

Sõltuvalt sellest, kui suur on su kodu ja kui tihti võib olla vajadus külalisi majutada, tasub kaaluda diivanvoodi soetamist. Alexanto valikus on ka üks tõeline pärl väikeste kodude ja külalistetubade jaoks – selleks on Colombini Casa Suite diivanvoodi. Selle avamine ja sulgemine on imelihtne ja selle konstruktsioon on väga vastupidav. 

Seda diivanvoodit saab muretult avada 10 000 tsüklit. Isegi, kui igapäevaselt on tarvis seda avada ja sulgeda, siis peab see vastu kokku enam kui 13 aastat. Selle diivani suurimaks eripäraks lisaks hõlpsale avamis- ja sulgemismehhanismile on see, et selle peale on pandud pärismadrats, mis muudab magamise eriti mugavaks. 

Pakkumises on 3 erinevat laiust madratsit, diivanile 4 erinevat tüüpi käetugesid ja enam kui 300 erinevat kangast, millest kokku panna just oma kodu parim lahendus.

Vali vastupidavad ja kvaliteetsed materjalid

Kui soovid diivanit, mis peaks vastu kaua, siis tasub investeerida kvaliteetset konstruktsiooni- ja kattematerjali kasutavasse diivanisse. Tugeva konstruktsiooniga diivanit on võimalik kasutada pikka aega ja soovi korral aja jooksul ka kangast vahetada, et saada endale siis nagu täiesti uus diivan.

Febal Casa diivanitel on väga tugevad konstruktsioonid. Karkass on tehtud täispuidust ja see on kaetud vineeriga, istekohtade alale on loodud laiadest ja tugevatest rihmadest võrgustik, mis ei veni välja ning hoiab istmepatju. Põhistruktuur on polsterdatud vatiiniga ning kaetud aluskangaga, mille peale fikseeritakse omakorda pealiskangas. Istmepadjad on täidetud kas polüuretaanvahu, polüuretaanvahu-udusule segu või siis puhtalt udusulgedega.

Diivanikatted olgu eemaldatavad

Enamik Febal Casa kangaste valikust on vetthülgavad kangad. Eraldi on meil ka erinevas värvivalikus AquaClean kangas, millelt saab enamik plekke ja mustust välja vaid veega pestes. See on eriti sobilik lahendus, kui kodus on lapsi ja lemmikloomi. 

Arvesta, et pehmemad materjalid, nagu näiteks velvet, buklee ja kangas, on tavaliselt mugavamad ja annavad interjöörile pehmemat ja hubasemat välimust.

Kõikide meie diivanite katted on eemaldatavad ja pestavad. Samuti saad soovi korral tellida diivanile uue kanga, kui näiteks soovid uut värvi koju tuua ja hiljem ise diivanikatted uute vastu eriti lihtsalt vahetada. Nagu öeldud, on valikus enam kui 300 erinevat kangast, seega võimalusi palju ja leiab midagi igale maitsele. 

Vali diivani jaoks sobiv stiil ja värv 

Mõtle läbi, millist stiili diivanit sa eelistad - kas minimalistlikku, kaasaegset või klassikalist disaini? Vaata läbi meie diivanite kataloogid, inspireeru ja kujutle, kas mõni neist võiks sobida sinu koju. 

Mõtle läbi ka, kuidas valitud stiil sobib teie kodu üldise stiiliga. Diivani värv on samuti oluline - diivan on suur mööbliese ja seetõttu peaks see sobima hästi ruumi ülejäänud värvidega. Kui soovid julget ja silmatorkavat diivanit, siis soovitame muud mööbliesemed ja aksessuaarid valida rahulikuma ja tagasihoidlikuma värviga. 

Kui kodus on lemmikloomi või väikeseid lapsi, siis nendega peaks samuti värvi valikul arvestama - hele diivan ei pruugi siis olla parim valik. 

Diivan on oluline investeering, peaks vastu pidama aastaid. Enne diivani ostu tasuks põhjalikult läbi mõelda enda ja oma pere soovid ja vajadused, ning kodusse sobiv diivani mõõt, samuti kuju ja stiil. Ära karda küsida abi ka meie disaineritelt ning aitame sul valida välja diivani, mis vastab just sinu vajadustele ja sobib ideaalselt sinu koju.

Febal Casa valikus on muuhulgas ka selliseid diivaneid:

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Broneeri tasuta personaalne nõustamine

    Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

    Veel postitusi

    arrow-down