Broneeri nõustamine

Garderoobid - kust alustada ja mida tellides arvestada?

Garderoobi tellimine on üks olulistest otsustest iga kodu sisustamisel. Olles pidevas kasutuses, on kvaliteet ja vastupidavus üliolulised. Loe, milliseid nüansse garderoobi planeerimisel ja tellimisel silmas pidada.

Garderoobide disainimisel on võimalusi meeletult palju, mistõttu võib otsustamine tunduda keeruline. Aga toimides samm-sammult ja küsides abi professionaalsetelt sisedisaineritelt, leiad enda koju parima lahenduse, mis võib teenida sind aastakümneid.

1. Inspireeru 

Esmalt peaks rahulikult sirvima mööblitegijate katalooge ja valikuid. Seda võib teha nii mugavalt kodus internetis kui ka salongides kohapeal. Colombini Casa ja Febal Casa garderoobide ja riidekappide pildid on leitavad siin: https://alexanto.ee/kaubamargid/ - vaata kõiki katalooge rubriigist “Magamistoa mööbel ja garderoobid”. 

2. Eelarvesta

Et paari aasta pärast ei peaks uut garderoobi tellima, on oluline jälgida materjalivalikut, mida mööbli tegemisel kasutatakse – võrrelda seinte ja riiulite paksust ning furnituuri kvaliteeti. 

25 mm on näiteks minimaalne riiulite paksus, ent piisab, et tagada aastakümneteks vastupidav tulemus. Mida paksemad riiulid, seda kenamad on nad visuaalselt ja samas ei paindu nad ka ära. Meie salongis pakutavad garderoobide riiulid on vähemalt 25 mm paksud, aga valikus on ka kuni 35 mm paksust. Lisaks annab Febal Casa oma mööblile ka 5-aastase garantii. 

Tea, et nagu ka köögimööbli puhul, siis kehtib ka riidekappide puhul sama reeglipära – mida rohkem soovid kappidesse sahtleid, riiuleid ja muid furnituure, seda kallimaks läheb lõpplahendus. Meie salongis kujundajatega arutades on võimalik leida kindlasse eelarvesse sobivad lahendused nii materjalide kui võimaluste osas. Nii on näiteks on võimalik osasid kappe teha tagaseinata.

3. Planeeri asukoht ja võta mõõdud 

Garderoobi planeerides pea silmas, kuidas maksimaalselt ruumi ära kasutada.

Mõõda üle koht, kuhu garderoobi soovid. Märgi paberile kõrgus, laius, sügavus. Ära muretse, kui kõik mõõdud ei ole 100% täpsed. Kui tellimiseks läheb, siis tuleme ja mõõdame õige koha igaks juhuks ise ka üle.

Juhul, kui on kindel nišš, kuhu garderoobi soovid, siis joonista selle kuju paberile ja lisa mõõdud. Colombini Casa ja Febal Casa pakuvad võimalust teha ka kaldega mööblit, kui soovid riidekapi näiteks trepi või katusealuse alla panna. 

Ära karda kappi paigaldada ka ruumi nurka. Meie kollektsioondes on olemas nurgakappi sobiv moodul, mis mahutab väga palju. See on hea võimalus toas olev ruum maksimaalselt ära kasutada. 

4. Mõtle läbi oma soovid, vajadused ja stiil

Kas sa soovid garderoobile uksi või mitte? Kas käänduksed või lükanduksed? Kas ustel peaks olema peegel? Kas soovid kapi sisse ka sahtleid ja/või riiuleid? Kui palju on sul pikki riideid, mis vajavad täispikkuses riidekappi riputamist vs triiksärgi-pikkuseid riideid, mis ainult pool kapi kõrgust võtavad? Kas soovid riidekappi või garderoobi valgustust?

Nüüd on ka õige hetk mõelda, milline stiil või välimus sinu koju sobiks - kas uksed on alumiiniumraamiga klaasist, peegeluksed, melamiinkattega või värvitud MDF kattega, kas täies pikkuses ühesugused või erineva kattega. Stiili osas saavad palju aidata ka mööblisalongi disainerid, kes suudavad juba paari küsimuse kaudu pakkuda just sulle sobivat stiili ja elegantset lahendust. 

NB! Meie lükanduste mehhanism paigaldatakse kapi karkassile ülevalt poolt, seega ei teki siine lakke ega põrandale. Siinid põrandal on tüütud nii astumise kui ka koristamise seisukohalt ja sinna koguneb palju prahti ja tolmu.  

5. Tule salongi kohtuma

Kui oma peas on eeltoodud küsimustele vastused leitud ja mõõdud kirja pandud, on hea aeg salongis valikud läbi arutada.

Meie disaineritega saab kohtumise kokku leppida SIIT. Alexanto mööblisalong ootab sind aadressil Järve 2 esmaspäevast reedeni 9-18 ja laupäeviti 10-15.

Meie disainerid aitavad tasuta luua sinu soovidest ja vajadustest, ruumi eripäradest ja mõõtudest ning sinu eelarvest lähtuva lahenduse, mis sobib just sinu koju. Enne tellimist valmib ka tasuta elutruu 3D pilt valmis lahendusest, et saaksid tunnetada, kuidas see mööbel hakkab välja nägema.

Kas oled valmis oma garderoobi kokku panema? 

VAATA SIIT MÕNINGAID PILTE MEIE GARDEROOBIDE VALIKUST

Broneeri tasuta personaalne nõustamine

Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Veel postitusi

    arrow-down