Broneeri nõustamine

Värvitud MDF või melamiin - kuidas valida köögimööbli materjali? 

Kui alustad köögi tellimist, siis kindlasti tekib lisaks värvile ja stiilile küsimus, millist materjali oma köögis eelistada. Kirjeldame allpool, mis on meie populaarsemate köögimaterjalide MDFi ja melamiini vahe.

Mis on melamiin ja mis on MDF?

Selleks, et mõista materjalide omadusi, on vaja teada, millest need tehtud on ja kuidas neid on lõpptulemuse saamiseks töödeldud. 

Melamiini sees on saepuruplaat, mis soovitud viimistluse saamiseks on kaetud vastava plastikkilega ja iga tüki külgedele on paigaldatud kandid. 

MDFi sees on aga pressitud puitkiudplaat, mis on seest väga tihe ning kuna see on üleni igast küljest värvitud, siis sellel puuduvad kandid. 

Kumb on odavam - kas melamiin või MDF?

Hinna osas on MDF tunduvalt kallim kui melamiin, kuna tooraine on kallim ning selle valmistamiseks kasutatav tehnoloogia on samuti kallim. 

Melamiin on köögimaterjalidest kõige odavam, sest selle tootmine on odav.

Kuidas peab MDF vastu täketele ja kriimustustele?

MDF on lõppviimistuse saamiseks värvitud ning see näeb välja väga ilus, kuid on kahjuks ka väga tundlik - kasutamisel võib sellele tekkida, nagu mis tahes muule värvitud pinnale, täkkeid ja kriime. 

Täkete puhul on seda võimalik küll parandada värviga (meie Alexantos anname igale MDFist köögi tellijale kaasa tema köögi tooni värvipurgi), kuid teatud nurga alt jääb paranduskoht siiski märgata. 

MDF materjali puhul saab luua nii matti kui ka läikivat pinda, ent kõik pinnad on siledad ja tekstuurseid pindu luua ei ole võimalik.

Millised on melamiini omadused?

Ka melamiini on sõltuvalt kilest saadaval nii mati kui läikivana. Lisaks on võimalik melamiini puhul ka fassaadile tekstuuri anda, sest on olemas siledaid ja tekstuuriga kilesid. 

Melamiini plastikkilekiht on kriimustele ja täketele vastpidavam – kriimu tegemiseks on tarvis kilekihti kahjustada ja see kiht on tugevam kui värvikiht.

Et melamiini on võimalik ka tekstuurse pealispinnaga saada, tähendab seda, et melamiini saab lasta teha ka nt puidu mustriga. Melamiin koos tekstuurse puidumustriga näebki välja ja tundub ka käe all justkui reaalne puidupind. Saab tulla ja selles ise veenduda Alexanto salongis.

Hetkel on mööbli puhul kõige populaarsem sügavmatt toon. Selle tulemuse annab kõige paremini just nimelt melamiin. Sellele paigaldatakse täiendav lakikiht, mis annab pehmuse ja sügava mati viimistluse. 

Kui melamiin on vastupidavam, siis miks seda peljatakse?

Melamiini ei julgeta sageli valida seepärast, et inimestel on jäänud mulje, et melamiini kandid lähevad veega kokkupuutel või temperatuuri mõjul punni ja siis on terve köök rikutud. Kvaliteetse melamiinplaadi puhul seda ei juhtu - see sõltub sellest, mis tehnoloogiat kandi paigaldamisel kasutatakse.

Korralikult saab kante paigaldada kvaliteetsete masinate ja tehnoloogiatega, mis on kasutusel ka meie Febal Casa tehases. Nii saame olla veendunud kantide kvaliteedis.

Kas kokkuvõttes eelistada värvitud MDFi või melamiini?

Nii MDF kui melamiin on igati õigustatult ühed populaarsemad mööblivalmistamise materjalid. Mõlemad on üldjuhul visuaalselt kenad ja ka piisavalt vastupidavad ning mõlemast materjalist köögile anname sama pika garantii.

Siiski tulevad tihti inimesed salongi kindla veendumusega, et melamiini nad küll oma koju ei soovi. Kui aga kirjeldame meie poolt pakutava melamiini omadusi ja katsutakse kohapeal materjali, siis arvestades selle hinnaklassi, langeb tihti lõplik valik just melamiini kasuks.

Melamiini kasuks otsustatakse ka tihti seepärast, et sellega on võimalik luua populaarseid sügavmatt viimistlusi ja ka tekstuurseid pindu. Lisaks on see materjal hinna poolest soodsam.

Oma silm on aga kuningas – Alexanto Tallinna salongis aadressil Järve 2 saab tulla mõlema materjaliga lähemalt tutvuma. 

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Broneeri tasuta personaalne nõustamine

    Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

    Veel postitusi

    arrow-down