Broneeri nõustamine

Lastetoa sisustamisel julge mõelda üle 10 aasta ette

Kodu planeerides jääb lastetuba tihti vaeslapse rolli, seega anname nõu, mida ühe ägeda, funktsionaalse ja kauakestva lastetoa loomisel silmas pidada.

Oma kodu sisustades on inimesed valmis kergekäelisemalt investeerima korralikku kööki, diivanisse ja garderoobi, sest nende kasutus tundub olema kõige intensiivsem ja pikaajalisem. Nende vajadus ajas tundub justkui muutumatu.

Sisustades aga lastetuba võib kergesti tekkida tunne, et mööbel jääb sinna kasutusse pigem paariks aastaks. Tegelikkuses aga on läbimõeldult tegutsedes võimalik sisustada lastetuba kvaliteetse vastupidava mööbliga nii, et selle kasutusiga on võimalikult pikk ja iga paari aasta tagant mööblit vahetama ei pea.

Esmalt planeeri vanusele 2-10 aastat

Kuni teise eluaastani magavad lapsed tihtipeale vanemate juures või võrevoodis. Võrevoodi on lapse jaoks ka kõige ohutum, kuna siis ei saa laps voodist keset ööd välja kukkuda.

Sellest tulenevalt võiks esimese korraliku mööblivaliku lastetoas teha lapse jaoks peale 2. eluaastat ja vanusele 2 kuni 10 aastat. Lastetuba planeerides soovitame valida juba selles vanuses lapsele täispikkuses voodi, et maksimeerida voodi kasutusiga. Lisaks mahub siis ka ema või isa lapse juurde pikutama näiteks unejutu lugemiseks ja vajadusel saab voodit kasutada, kui näiteks vanavanemad või muud sugulased-sõbrad ööseks jäävad.

Maitsed on erinevad ning ka Alexanto salongis on lastetubadele pakkuda väga paljudes erinevates värvitoonides mööblit. Üldiselt soovitame mööbli osta neutraalsemas toonis ja toale lisada värvi ja särtsu hoopis üksikute aksessuaaride, kangaste, baldahhiinide vms näol.

Ruumi planeerimine – lihtne kui lapsemäng

Lastetoas võiks olla piisavalt pinda riiuli- ja kapipinda, kuhu saab laste mänguasjad panna. Kappide kõrgem front on lapsevanemate jaoks hea panipaik mis tahes asjade paigutamiseks. Samuti on ka lastetoa mööbli tellimisel võimalik arvestada ruumi kallete, nurkade ja kumerustega, et maksimaalselt kogu pind kavalalt ära kasutada.

Lastetuba planeerides tasub arvestada ka sellega, kui mitu last perre soovitakse saada. Kui mööbliost korralikult läbi mõelda, siis uue lapse lisandudes saab näiteks kasutuseloleva voodi teha nariks, lisades sinna lihtsalt ülemise korruse voodi. 

Lisaks on võimalik soetada voodeid koos väljatõmmatavate sahtelvooditega, mis sobivad ideaalselt väiksemasse ruumi, et päeva ajal saab voodisahtli kinni panna ja sellel pinnal mõnusalt mängida. Sellised lahendused on meil Alexanto mööblisalongis kõik olemas.

Soovitame toa planeerides juba mõelda sellele, kuhu võiks tulevikus panna kooli ajaks laua ja -tooli. Seda pinda saab kooliajani kasutada näiteks mängumajade, pallimere, või näiteks väikese laua ja toolide komplekti jaoks. 

Värskenda lastetuba 12-aastasele

10 aastat on mööbli jaoks juba täitsa korralik kasutusiga. Muidugi võivad lastetoa voodid-kapid kesta ka kauem, kuid umbes 10 aasta pärast ehk 12. eluaasta kanti soovitame lastetoas teha värskenduse.

Suureks muutuseks on siis see, et enam ei ole üldjuhul vaja tuppa nii palju mänguasju mahutada. Selleks ajaks on lapsel välja kujunenud ka kindlamad hobid, mida tasub uut toakorraldust planeerides silmas pidada. 

Selle värskenduse käigus soovitame planeerida tuba selliselt, et valitud asjad kestaksid kuni kooli lõpuni. Tihtipeale võib juba esimeses etapis valitud mööbel kesta kuni kooliaja lõpuni. Kui aga tunned, et tuba vajaks värskemat ilmet, kuid mööbel on siiski veel korralik, siis võib olemasoleva mööbli järelturul maha müüa – taaskasutus on ju järjest populaarsem. 

Kui oled oma esimest lastetuba planeerimas või soovid teha lastetoas värskendust, siis tule Alexanto salongi. Broneeri aeg ja aitame sul leida just sinu kodu ja sinu laste jaoks parima lahenduse.

Broneeri tasuta personaalne nõustamine

Külasta meie salongi Tallinnas aadressil Järve 2. Siin saad näha ja katsuda materjale, tootenäidiseid, valida toone ja meie professionaalsetelt disaineritelt väärtuslikku nõu. Kõige parem, kui sul on kaasas ruumiplaan või ka lihtsalt mõõdud. Pärast mööblikomponentide valimist kalkuleerib programm sulle kohe hinna ja saad näha arvutist 3D-plaani, milline sinu valitud mööbel reaalselt ruumis välja hakkab nägema.

Telli uued sisustusnõuanded otse oma postkasti

  • Veel postitusi

    arrow-down